Games Logo NatWest Island Games - Gotland 2017

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Tennis - Guernsey

Sunday 25th June 2017
Event Heat Time CommentCompeting
Men's Team Event Quarter-Finals 15:00 Guernsey vs Saaremaa GUE Guernsey
Mixed Doubles Quarter-Finals 18:00 West R - Dyer J vs Alberti Fuster M - Sánchez Negre G GUE West R - Dyer J
Mixed Doubles Quarter-Finals 18:00 Robinson P - Barker L vs Arho Avrén A - Havrén T GUE Robinson P - Barker L
Slite
Monday 26th June 2017
Event Heat Time CommentCompeting
Mixed Doubles Plate Semi-Finals GUE Robinson P - Barker L
Men's Team Event Semi-Finals 09:00 Guernsey vs Gotland GUE Guernsey
Women's Team Event Semi-Finals 09:00 Guernsey vs Isle of Man GUE Guernsey
Men's Team Event Final 12:00 Final
Mixed Doubles Semi-Finals 16:30 Forsström P - Jansson L vs West R - Dyer J GUE West R - Dyer J
Slite
Tuesday 27th June 2017
Event Heat Time VenueCommentCompeting
Women's Singles Round of 32 09:00 Rackethallen, Visby Elena Snidal vs Natalie Le Cras GUE Natalie Le Cras
Women's Singles Round of 32 09:00 Rackethallen, Visby Lauren Barker vs Catherine Nordlund GUE Lauren Barker
Men's Singles Round of 64 10:15 Slite Zacharias Forsström vs Nico Robinson GUE Nico Robinson
Women's Singles Round of 32 10:15 Rackethallen, Visby Malin Ringbom vs Helen Bonner-Morgan GUE Helen Bonner-Morgan
Men's Singles Round of 64 12:45 Slite Pieter Robinson vs Philip Biskop GUE Pieter Robinson
Women's Singles Round of 16 12:45 Rackethallen, Visby Pauline Nordlund vs Joanna Dyer GUE Joanna Dyer
Men's Singles Round of 32 14:00 Slite Ogier GSY v Theaker CAY GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 14:00 Slite Butler BER v Coll-Llopis MEN GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 14:00 Slite Watkins JSY v Matthews IOW GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 14:00 Slite Kilumets SAA v M.Chinn IOM GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Women's Singles Round of 16 14:00 Rackethallen, Visby Havren GOT v E.Snidal IOM GUE Lauren BarkerGUE Joanna Dyer
Women's Singles Round of 16 14:00 Rackethallen, Visby Negre-Sanchez MEN v Barker GSY GUE Lauren BarkerGUE Joanna Dyer
Men's Singles Round of 32 15:15 Slite Parry YNY v N.Robinson GSY GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 15:15 Slite Engstrom GOT v Riera-Pons MEN GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 15:15 Slite Drewry IOM v Taylor GIB GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 15:15 Slite Cross JSY v Suluste SAA GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Women's Singles Round of 16 15:15 Rackethallen, Visby Ringbom ALA v Feely IOM GUE Lauren BarkerGUE Joanna Dyer
Women's Singles Round of 16 15:15 Rackethallen, Visby Bengtsson-Cerne GIB v Forrest JSY GUE Lauren BarkerGUE Joanna Dyer
Men's Singles Round of 32 16:30 Slite Fawcett CAY v Brading IOW GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 16:30 Slite Diable GIB v West GSY GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 16:30 Slite Alberti-Fuster MEN v Byman ALA GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 16:30 Slite Myers YNY v Manders BER GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 17:45 Slite P.Robinson GSY v Petersson FAR GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 17:45 Slite Wilmott-Stanton IOW v Weaver JSY GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 17:45 Slite Gull SAA v Thomas BER GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Men's Singles Round of 32 17:45 Slite Ulfvebrand GOT v Parker JSY GUE Patrick OgierGUE Nico RobinsonGUE Pieter RobinsonGUE Rob West
Women's Doubles Quarter-Finals 17:45 Rackethallen, Visby Bonner-Morgan H - Le Cras N vs Jansson L - Ringbom M GUE Bonner-Morgan H - Le Cras N
Wednesday 28th June 2017
Event Heat Time VenueCommentCompeting
Men's Singles Round of 16 09:00 Slite Patrick Ogier vs Josep Coll Llopis GUE Patrick Ogier
Men's Singles Round of 16 09:00 Slite Nico Robinson vs Filip Engström GUE Nico Robinson
Women's Singles Quarter-Finals 09:00 Rackethallen, Visby (top half) GUE Joanna Dyer
Men's Singles Round of 16 10:15 Slite Kevin Fawcett vs Rob West GUE Rob West
Women's Singles Quarter-Finals 10:15 Rackethallen, Visby (bottom half) GUE Joanna Dyer
Men's Singles 11:30 Slite Plate Round of 32 (first quarter)
Women's Singles Plate Round of 16 11:30 Rackethallen, Visby (top half) GUE Lauren BarkerGUE Helen Bonner-MorganGUE Natalie Le Cras
Men's Singles 12:15 Slite Plate Round of 32 (second quarter)
Men's Singles Senior Plate Round of 16 12:45 Slite Pieter Robinson vs Harry Wilmott-Stanton GUE Pieter Robinson
Women's Singles Plate Round of 16 12:45 Rackethallen, Visby (bottom half) GUE Lauren BarkerGUE Helen Bonner-MorganGUE Natalie Le Cras
Men's Singles 13:00 Slite Plate Round of 32 (third quarter)
Men's Singles 13:45 Slite Plate Round of 32 (fourth quarter)
Women's Singles Plate Quarter-Finals 14:00 Rackethallen, Visby (top half) GUE Lauren BarkerGUE Natalie Le Cras
Men's Singles Quarter-Finals 14:30 Slite GUE Patrick OgierGUE Rob West
Women's Singles Plate Quarter-Finals 15:15 Rackethallen, Visby (bottom half) GUE Lauren BarkerGUE Natalie Le Cras
Men's Doubles Round of 16 15:45 Slite (top half) GUE Ogier P - Robinson N
Men's Singles Senior Plate Quarter-Finals 16:30 Slite S.Butler v C.Theaker CAY or R.Matthews IOW GUE Pieter Robinson
Men's Singles Senior Plate Quarter-Finals 16:30 Slite S.Drewry IOM v D.Riera-Pons MEN or N.Diable GIB GUE Pieter Robinson
Men's Singles Senior Plate Quarter-Finals 16:30 Slite S.Myers YNY or M.Chinn IOM v J.Cross JSY GUE Pieter Robinson
Men's Singles Senior Plate Quarter-Finals 16:30 Slite P.Robinson GSY or H.Wilmott-Stanton IOW v O.Byman ALA GUE Pieter Robinson
Women's Doubles Semi-Finals 16:30 Rackethallen, Visby
Men's Doubles Round of 16 17:00 Slite (bottom half) GUE Ogier P - Robinson N
Men's Singles 18:15 Slite Plate Round of 16 (top half)
Men's Singles 19:00 Slite Plate Round of 16 (bottom half)
Thursday 29th June 2017
Event Heat Time VenueCommentCompeting
Men's Singles Semi-Finals 10:30 Slite Patrick Ogier vs Priit Suluste GUE Patrick Ogier
Women's Singles Plate Semi-Finals 10:30 Rackethallen, Visby Antonija Sokic vs Lauren Barker GUE Lauren Barker
Women's Singles Semi-Finals 12:00 Rackethallen, Visby Laura Feely vs Joanna Dyer GUE Joanna Dyer
Men's Doubles Quarter-Finals 13:30 Slite Ogier P - Robinson N vs Cross J - Weaver S GUE Ogier P - Robinson N
Women's Doubles Plate Semi-Finals 13:30 Rackethallen, Visby Bonner-Morgan H - Le Cras N vs Harris K - Snidal E GUE Bonner-Morgan H - Le Cras N
Men's Doubles Semi-Finals 16:30 Slite Manders G - Thomas D vs Ogier P - Robinson N GUE Ogier P - Robinson N
Friday 30th June 2017
Event Heat Time CommentCompeting
Men's Singles Final 10:30 Patrick Ogier vs Stuart Parker GUE Patrick Ogier
Mixed Doubles Final 15:00 West R - Dyer J vs Arho-Havrén A - Havrén T GUE West R - Dyer J

Follow us:
Info Twitter Facebook
Site Provided By:
Exis Logo
Site Hosted By:
wi-manx logo