Games Logo NatWest Island Games - Gotland 2017

Menu

Rackethallen, Visby

Sports
Schedule
Sport Event Heat Date Time Comment
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Faroe Islands vs Shetland Islands
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Jersey vs Bermuda
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Falkland Islands vs Isle of Man
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Isle of Wight vs Greenland
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Ynys Môn vs Guernsey
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 10:00 Menorca vs Orkney
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Menorca vs Ynys Môn
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Isle of Wight vs Isle of Man
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Falkland Islands vs Greenland
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Orkney vs Guernsey
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Shetland Islands vs Gotland
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 13:00 Gibraltar vs Bermuda
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Faroe Islands vs Gotland
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Isle of Wight vs Falkland Islands
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Greenland vs Isle of Man
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Jersey vs Gibraltar
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Menorca vs Guernsey
Badminton Team Event Group Stage Sun 25 Jun 16:00 Ynys Môn vs Orkney
Badminton Team Event Playoffs 5-8 Mon 26 Jun 09:00 - 20:00
Badminton Team Event Playoffs 5-8 Mon 26 Jun 09:00 5-8 - Gotland vs Menorca
Badminton Team Event Playoffs 5-8 Mon 26 Jun 09:00 5-8 - Greenland vs Gibraltar
Badminton Team Event Playoffs 9-12 Mon 26 Jun 09:00 9-12 - Shetland Islands vs Orkney
Badminton Team Event Playoffs 9-12 Mon 26 Jun 09:00 9-12 - Isle of Wight vs Bermuda
Badminton Team Event Playoffs 9-12 Mon 26 Jun 09:00 - 20:00
Badminton Team Event Playoffs 13-14 Mon 26 Jun 09:00 13th / 14th Playoff - Falkland Islands vs Ynys Môn
Badminton Team Event Semi Finals Mon 26 Jun 10:00 Semi Final - Isle of Man vs Jersey
Badminton Team Event Semi Finals Mon 26 Jun 10:00 Semi Final - Faroe Islands vs Guernsey
Badminton Team Event Semi Finals Mon 26 Jun 10:00 - 14:00
Badminton Team Event Medal Matches Mon 26 Jun 15:45 - 18:00 Bronze Medal Match - Faroe Islands vs Isle of Man
Badminton Team Event Medal Matches Mon 26 Jun 18:00 - 20:00 Gold Medal Match - Guernsey vs Jersey
Tennis Women's Singles Round of 32 Tue 27 Jun 09:00 Elena Snidal vs Natalie Le Cras
Tennis Women's Singles Round of 32 Tue 27 Jun 09:00 Lauren Barker vs Catherine Nordlund
Tennis Women's Singles Round of 32 Tue 27 Jun 10:15 Malin Ringbom vs Helen Bonner-Morgan
Tennis Women's Singles Round of 32 Tue 27 Jun 10:15 Hannah Snidal vs Sofia Bengtsson Cerne
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 11:30 Eva Hurst vs Tamara Cansado Pons
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 11:30 Antonija Sokic vs Katie Harris
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 12:45 Sandra Moll Andreu vs Rebecca Edwards
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 12:45 Pauline Nordlund vs Joanna Dyer
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 14:00 Havren GOT v E.Snidal IOM
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 14:00 Negre-Sanchez MEN v Barker GSY
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 15:15 Ringbom ALA v Feely IOM
Tennis Women's Singles Round of 16 Tue 27 Jun 15:15 Bengtsson-Cerne GIB v Forrest JSY
Tennis Women's Doubles Quarter-Finals Tue 27 Jun 16:30 Faragher K - Feely L vs Nordlund C - Nordlund P
Tennis Women's Doubles Quarter-Finals Tue 27 Jun 16:30 Edwards R - Sokic A vs Cansado Pons T - Moll Andreu S
Tennis Women's Doubles Quarter-Finals Tue 27 Jun 17:45 Bonner-Morgan H - Le Cras N vs Jansson L - Ringbom M
Tennis Women's Doubles Quarter-Finals Tue 27 Jun 17:45 Harris K - Snidal E vs Forrest N - Hurst E
Tennis Women's Singles Quarter-Finals Wed 28 Jun 09:00 (top half)
Tennis Women's Singles Quarter-Finals Wed 28 Jun 10:15 (bottom half)
Tennis Women's Singles Plate Round of 16 Wed 28 Jun 11:30 (top half)
Tennis Women's Singles Plate Round of 16 Wed 28 Jun 12:45 (bottom half)
Tennis Women's Singles Plate Quarter-Finals Wed 28 Jun 14:00 (top half)
Tennis Women's Singles Plate Quarter-Finals Wed 28 Jun 15:15 (bottom half)
Tennis Women's Doubles Semi-Finals Wed 28 Jun 16:30
Tennis Women's Singles Plate Semi-Finals Thu 29 Jun 10:30 Antonija Sokic vs Lauren Barker
Tennis Women's Singles Plate Semi-Finals Thu 29 Jun 10:30 Pauline Nordlund vs Eva Hurst
Tennis Women's Singles Semi-Finals Thu 29 Jun 12:00 Tsvetelina Havrén vs Gemma Negre-Sánchez
Tennis Women's Singles Semi-Finals Thu 29 Jun 12:00 Laura Feely vs Joanna Dyer
Tennis Women's Doubles Plate Semi-Finals Thu 29 Jun 13:30 Nordlund C - Nordlund P vs Edwards R - Sokic A
Tennis Women's Doubles Plate Semi-Finals Thu 29 Jun 13:30 Bonner-Morgan H - Le Cras N vs Harris K - Snidal E
Badminton Men's Singles Semi-Finals Thu 29 Jun 15:00 - 15:40
Badminton Women's Singles Semi-Finals Thu 29 Jun 15:40 - 16:20
Badminton Men's Doubles Semi-Finals Thu 29 Jun 16:20 - 17:00
Badminton Women's Doubles Semi-Finals Thu 29 Jun 17:00 - 17:40
Badminton Mixed Doubles Semi-Finals Thu 29 Jun 17:40 - 18:30
Tennis Women's Singles Final Fri 30 Jun 09:00 Gemma Negre-Sánchez vs Laura Feely
Tennis Women's Singles Plate Final Fri 30 Jun 09:00 Antonija Sokic vs Pauline Nordlund
Badminton Men's Singles Bronze medal match Fri 30 Jun 10:00 Bronze medal match - Alexander Hutchings vs Bartal Poulsen
Badminton Men's Singles Final Fri 30 Jun 10:30 Mark Constable vs Jordan Trebert
Tennis Men's Singles Final Fri 30 Jun 10:30 Patrick Ogier vs Stuart Parker
Badminton Women's Singles Bronze medal match Fri 30 Jun 11:00 Bronze medal match - Rannvá Djurhuus Carlsson vs Chloe Le Tissier
Badminton Women's Singles Final Fri 30 Jun 11:30 Sara Lindskov Jacobsen vs Jessica Li
Badminton Men's Doubles Bronze medal match Fri 30 Jun 12:00 Bronze medal match - Bignell M - Hutchings A vs Eriksson B - Söderström D
Tennis Women's Doubles Final Fri 30 Jun 12:00 Faragher K - Feely L vs Forrest N - Hurst E
Tennis Women's Doubles Plate Final Fri 30 Jun 12:00 Edwards R - Sokic A vs Harris K - Snidal E
Badminton Men's Doubles Final Fri 30 Jun 12:30 Madsen B - Nielsen J vs Navarro Comes A - Navarro Comes E
Badminton Women's Doubles Bronze medal match Fri 30 Jun 13:00 Bronze medal match - Johnson E - Le Tissier C vs Fitzgerald M - Trebert E
Badminton Women's Doubles Final Fri 30 Jun 13:30 Clague K - Li J vs Gate C - Olsson Meimermondt V
Tennis Men's Doubles Final Fri 30 Jun 13:30 Manders G - Thomas D vs Parker S - Watkins M
Tennis Mixed Doubles Plate Final Fri 30 Jun 13:30 Alberti Fuster M - Negre-Sánchez G vs Valverde J - Bengtsson Cerne S
Badminton Mixed Doubles Bronze medal match Fri 30 Jun 14:00 Bronze medal match - Eriksson B - Gate C vs Eysturoy N - Djurhuus Carlsson R
Badminton Mixed Doubles Final Fri 30 Jun 14:30 Trebert J - Le Tissier C vs Svejstrup O - Johnson E
Tennis Men's Doubles Plate Final Fri 30 Jun 15:00 Matthews R - Wilmott-Stanton H vs Coll Llopis J - Riera Pons D
Tennis Mixed Doubles Final Fri 30 Jun 15:00 West R - Dyer J vs Arho-Havrén A - Havrén T

Follow us:
Info Twitter Facebook
Site Provided By:
Exis Logo
Site Hosted By:
wi-manx logo